VT Farm - шаблон joomla Форекс

ВИДИ КУЛІНАРНОГО КАРВІНГУ ЇХ ВІДМІННОСТІ

                                                                                                Види кулінарного карвінгу їх відмінності
 
 
   Ка́рвінг (від англ. carve — різати, вирізати) «різьблення», «різьблений орнамент»- мистецтво художнього різьблення
по овочах і фруктах, що зародилось багато років тому на Сході, й за тисячі років стало частиною національних традицій.
Карвінгом називають різьблення по овочам, дереву, льоду, камені, шоколаді, сиру, милу, шкарлупі яєць, паперу, катання на гірських лижах, сноуборді, хімічне укладання волосся.
 
 1.y6666  2.y6  3.y66  4.y666
 5.y66666  6.y666666  7.y6666666  8.y66666666
 9.y666666666 10.y6666666666 11.y666666666666 12.y66666666666
 
 
Мистецтво карвінгу (kae-sa-lak по-тайськи) нараховує більше 2000 років і прийшло в Китай з Тайланду в 1364 році.
   Мистецтво фігурного різьблення по фруктах і овочах зародилося в Таїланді. Згідно з переказами, в 1364 році молода дівчина прикрасила вирізаними з фруктів і овочів квітами плавучу лампу для Королівського фестивалю Loi Krathong "Свято останього дощу" (6-14 листопада).
h6
h66 h666 h6666
h66666 h666666 h6666666
Король високо оцінив її творчість і проголосив фігурне різання по фруктах і овочах культурною спадщиною Таїланду, яким зобов'язана володіти кожна жінка. За тисячі років воно поширилося по всьому Далекому Сходу та, передаючись із покоління в покоління, стало частиною національних традицій багатьох країн. У різних східних країнах карвінг з овочів ґрунтується на різних технічних прийомах. Приміром, дуже схожі китайська і японська техніки, які використовують зображення тварин, людей та ієрогліфів. Переважають малюнки з драконами, бойовими сценами і вітальними надписами. Майстри творять свої шедеври за допомогою різноманітних трафаретів, формочок і виїмок. Тайські ж майстри сотні років вирізають з фруктів і овочів квіткові композиції. І це не дивно, адже в державній символіці Таїланду повсюдно присутня орхідеї та інші квіти. Майстри виконують свої прикраси, використовуючи переважно тайський ніж (маленький ніж з вигнутим лезом і опущеним вістрям) і різноманітні різці. Робота ця довга і клопітка, тому й вироби у тайських майстрів виходять вишуканіші. Кулінарні традиції Таїланду наповнені духовною красою, витонченістю і фантазією, яка відображає спосіб життя цього народу. Повага та увага, яку майстер приділяє гостям, втілена в досконалості прикрас, створюваних ним для святкового столу.
   Кулінарний карвінг не чужий і вітчизняним кухарям. У 2004 році в Україні навіть почала діяти Академія карвінгу-спеціальний заклад, де навчають різці по дереву, льоду, овочів і так далі. У наші дні овочевий карвінг є невід'ємною частиною кулінарних змагань, як серед українських, так і серед іноземних кухарів. Правда, самі предмети овочевого карвінгу трохи відрізняється в різних країнах світу. 
Розрізняють європейський та азійський карвінг:
Європейський карвінг-це різьблення по овочах і фруктах, які ростуть у Європі: редька, редиска, буряк, морква, болгарський і гострий перці, кабачки, гарбузи, баклажани, цибуля, капуста.
6aaaaaaa 6aaaaaaaa
6aaaaaaaaa
 
а) Європейський карвінг
 
 
 
Майстри азійського карвінгу використовують кавуни, дині, папаї, авокадо, манго, на яких різьблять візерунки.
    У кожному регіоні мистецтво різьблення по продуктам набувало особливі риси. Наприклад, в Китаї прийнято вирізати сюжетні картини, бойові сцени, символи фен-шуй, ієрогліфи, тварин і людей. При цьому використовуються трафарети і велика різноманітність ріжучих інструментів: виїмки, формочки, фігурні ножі.
6a 6aa
 
б) Китайський карвінг
 
 
 
 
Японське мистецтво кулінарної різьби називається мукімоно. Воно багато в чому повторює китайські сюжети, але відрізняється використанням універсального ножа для оброблення морепродуктів (хочо).
 
 
6aaa 6aaaa
 
в) Японський карвінг
 
 
Тайські майстри, що перейняли мистецтво художнього різьблення від китайців, вважають за краще створювати квітково-рослинні композиції і працювати особливим «тайським» ножем в поєднанні з декількома різцями. Китайська техніка різьблення простіше для вивчення, але тайська коштує набагато вище за вишуканості і витонченості. Саме тайські майстри після оволодіння прийомами прикраси страв, переходять до створення складних картин, дорогоцінних кубків та скульптур.
 
6aaaaa 6aaaaaa
г) Тайський карвінг
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Последнее изменениеСреда, 01 апреля 2020 10:38
Другие материалы в этой категории: КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ »

Оставить комментарий

Наверх