VT Farm - шаблон joomla Форекс

ДОГЛЯД ЗА ІНСТРУМЕНТАМИ, ЗАТОЧЕННЯ

Догляд за інструментами, заточення
Лезо інструменту має бути бездоганно рівним і ретельно відполірованим. Самостійно заточити спочатку тупі ножі без спеціальних пристосувань і досвіду неможливо. Необхідно взяти за правило підточувати інструменти кожного разу як ви починаєте нову композицію. Згодом навіть найкращі ножі втрачають свою гостроту. Робочу крайку інструмента можна підправити самостійно використовуючи точильний камінь, карборундовий брусок, надфілями або Мусатов. Розмір і форма точила повинні бути порівнянні з розміром, що заточується, а дрібнозерниста структура точильного каменю не порушить фабричне шліфування і допоможе підтримувати необхідну гостроту заточки. Для підточування особливо підійде класичний карборундовий брусок, який легко знайти в будь-якому спеціалізованому магазині. Для цього необхідно попередньо покласти точила у холодну воду на якийсь час, потім до нього прикласти полотно ножа так, щоб кут нахилу становив приблизно 20-30 градусів. Точити ніж потрібно круговими рухами по обидва боки полотна.
Якісне чавило має більш грубу поверхню з одного боку і більш тонку-з іншого. І відповідно, ми починаємо точити грубої стороною, а потім більш тонкої шліфуємо полотно. Після заточування необхідно витерти інструмент, щоб позбутися від дрібних металевих частинок, які під час роботи можуть пошкодити виріб.
                   карвінг4                        карвінг5                                    
Для наборів, які містять інструменти різного профілю, існують певні, відповідні для них точила. Існують вони як зі сланцевої, так і з піщанистої текстурою. Є точила в формі краплі, яким не складає труднощів заточити інструмент досить складної форми. 
Для стамески у вигляді літери «U» підходить більше бережливе чавило, а закруглену форму стамески слід точити закругленою стороною точила. Але і такі бруски для заточування інструментів обов'язково потрібно опускати в холодну воду перед застосуванням. Грубий брусок з піщанистої текстурою точить полотно інструменту сильніше, для завершального ж етапу більш підходить брусок зі сланцевої текстурою. Профільні ножі слід точити  з внутрішньої сторони носика, завдяки цьому усунення надлишків відбувається набагато краще. Якщо з одного боку стамеска у вигляді літери «V» ріже краще, а з іншого «кусає» фрукти, можна злегка пройтися бруском і по зовнішній стороні полотна. Заточку фігурних ножів для карвінгу можна проводити надфілями або невеликими Мусатов. Також можна застосовувати наждачний папір. Надфілі представляють собою маленькі напилки для тонкої роботи. Вони бувають різної форми: квадратні, прямокутні, трикутні, ромбовидні, круглі, овальні. Їх розмір зазвичай вимірюється в міліметрах. Так, наприклад,  можна знайти цілий надфіль діаметром 2 мм або прямокутний 4х1 мм.
Саме такі пристосування допоможуть при заточуванні ножів для карвінгу. Можна підібрати надфіль потрібного розміру і форми під конкретний ніж. Круглі надфілі для U-образних, рифлених, нуазетних і калібрувальних ножів. Ножі для каннелірованія, V-подібні або граверні ножі можна підточити трикутними надфілями. Крім надфілей в цій непростій справі може допомогти Мусатов. Не варто сподіватися на звичайні мусати, вони занадто громіздкі для такої тонкої роботи. Деякі виробники інструментів для карвінгу, наприклад, Triangle, виробляють спеціальні міні-мусати.
 
         карвінг3     карвінг2

 

  Виробник ножів вже подумав за вас, який кут заточування повинен мати кожен ніж. Не варто його змінювати без крайньої необхідності. Тому при заточуванні потрібно подбати про те, щоб ріжуча кромка завжди була паралельно поверхні мусата або надфіля. Якщо ніж заточений з одного боку, то і точити його потрібно тільки з цього боку. Лезо ножа завжди має рухатися по мусату в напрямку перпендикулярному ріжучої кромці в місці їх контакту.

 

Последнее изменениеЧетверг, 19 марта 2020 11:48

Оставить комментарий

Наверх