VT Farm - шаблон joomla Форекс

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАВУН

Факти про кавун
 Кавун–це солодкий родич огірка та гарбуза. Він народився в Африці, але дуже популярний в Україні. Кавун – найбільш водяниста ягода у світі. Він на  92% складається з води і найкраще освіжає організм у спеку.  Існує понад тисяча різноманітних сортів кавунів. Окрім звичних українцям смугастих плодів із червоною м’якоттю та насінням, селекціонери вже вивели кавуни із жовтою та помаранчевою м’якоттю, кавуни без насіння, карликові кавуни та навіть кавуни із чорною шкіркою. Останні – вирощені в Японії і наразі найдорожчі. За один чорний кавун доведеться викласти близько 250 доларів.
Вигадливі японські фермери першими почали вирощувати й квадратні кавуни, бо така форма найзручніша для зберігання у холодильнику. А нещодавно там з’явилися кавуни у формі серця, пірамід і навіть обличчя людини. Медики вважають кавун одним із найбільш корисних продуктів. Завдяки вмісту антиоксиданту лікопену, ця ягода зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань та кількох видів раку, зокрема легенів та шлунку. А завдяки вмісту вітаміну А ласування кавуном покращує стан шкіри та волосся. Але є у цієї ягоди і протипоказання. Через властивість накопичувати нітрати, кавуни не рекомендують вживати маленьким дітям, вагітним жінкам та тим, які вигодовують дитину грудьми, а також людям із захворюванням нирок. В Україні в Херсонській області (на трасі Дніпропетровськ - Херсон) є пам'ятник кавуну. Херсонські кавуни давно славляться по всій Україні і за її межами. Середня вага кавуна коливається від 5 до 10 кг, хоча буває менше і більше. А найбільший кавун в світі було вирощено в США. Американський фермер Ллойд Брайт з Арканзасу в 2005 році виростив кавун сорту Кароліна-Кросс (Carolina Cross) вагою 122 кілограми (а це середня вага двох дорослих людей)! Навесні 2006 року цей кавун був занесений в Книгу рекордів Гіннеса. Однак, крім величезних кавунів, існують ще й карликові кавуни. У Південній Америці вирощують маленькі кавуни довжиною всього в 3-4 сантиметри, звані Pepquinos.
Види кавуна
Існує величезна кількість сортів кавунів. Вони різняться умовами вирощування і смаковими якостями плодів. Зменшений період визрівання ягоди в зв`язку з кліматичними умовами даної території веде, відповідно, до зниження розміру плода і його смакових якостей. Якщо ви вирішите виростити кавун, то повинні вибрати сорт, який найбільш підходить до даних кліматичних умов. З усіх сортів можна умовно виділити такі види: звичайний кавун, кавун колоцинт і квадратний кавун.
КАВУН ЗВИЧАЙНИЙ 
Розглянемо кавун як рослина і його ботанічний опис. Кавун звичайний відноситься до однорічного трав`янистому рослині з повзучими стеблами. Квіти одностатеві жовтого кольору з`являються в червні - липні. Листя на довгих черешках, шорсткі, перисто-роздільні. М`якоть кавуна втамовує спрагу і має сечогінну, жовчогінну та протизапальну дію.
 кавун3
 КАВУН КОЛОЦИНТ 
Відноситься до багаторічних трав`янистих рослин. Плід діаметром близько 10 см жовтого кольору. М`якоть плоду гірка білуватого кольору. Зростає як бур`ян в Туркменії. Плоди збирають у жовтні-листопаді і використовують як лікарська рослина. У плодах міститься фітостеролін, альфа-елатерін, глікозін калоцінт, цітруллол, альфа-спіностерін, ефірну олію. Використовується у вигляді спиртових настоянок або порошку з сухих плодів як сильне проносне засіб. Насіння колоцінт вживають в їж
кавун2 
 КВАДРАТНИЙ КАВУН
Квадратний кавун має деякі переваги в порівнянні з кавуном звичайної форми: по-перше, їх зручніше транспортувати, по-друге, такий кавун зручніше ставиться в холодильник. Квадратні кавуни не належать до особливого сорту, це звичайні кавуни, але вирощені за допомогою спеціальної форми у вигляді куба. Після того як ягода матиме розмір цибулини, її поміщають в спеціально зроблену форму. Її можна виготовити з дощок або фанери розміром приблизно 20 20 20 см.
кавун1
Последнее изменениеПонедельник, 16 марта 2020 11:53
Другие материалы в этой категории: ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНІ КАРТКИ »

Оставить комментарий

Наверх