VT Farm - шаблон joomla Форекс

ЦІКАВІ ФАКТИ

 КАПУСТА
 
 
 
капусти
 
 
 Історичні факти
 
  Капуста (Brassica)—рід рослин з родини капустяних (Brassicaceae). Рослини цього роду можуть бути колективно відомі як капустяні або як гірчичні.До роду входять дикорослі види і культурні форми капусти, деякі коренеплоди (ріпа, бруква тощо); олійні та пряні культури (ріпак, гірчиця та ін.).Цей рід відомий тим, що містить більше важливих сільськогосподарських та садових культур, ніж будь-який інший рід. Він також містить низку бур'янів, включаючи 30 диких видів і гібридів. Більшість з них є однорічними або дворічними рослинами, але деякі є малими чагарниками.Рід походить у дикому виді із Західної Європи, Середземномор'я та регіонів Азії з помірним кліматом. На додаток до культурних видів, які вирощують по всьому світі, деякі дикі види ростуть у вигляді бур'янів, особливо в Північній Америці, Південній Америці та Австралії.
Звичаї, пов'язані з капустою:
  В Австрії не їли капусту 26 грудня: за переказами, в цей день святий Стефан знайшов притулок від переслідували його гонителів в капустяному полі, сховавшись серед качанів. В Австрії наречена перед вінчанням повинна була піти на кухню, де готували до весільного столу кислу капусту, посолити її і почути від матері повчання, що в сімейному житті вона ні в якому разі не повинна «солити» своєму чоловікові.
У Німеччині за капусті ворожили про звуження. Якщо восени намічалася весілля, навесні в одну лунку на грядці висаджували капусту і брукву, шепочучи при цьому імена жениха і нареченої. Весілля грали тільки в тому випадку, якщо обидва рослини виростали добре, в іншому випадку від передбачуваного союзу відмовлялися.У французькій Бретані в знак незгоди з пропозицією свахи біля вхідних дверей клали качан капусти.У ніч перед днем ​​всіх святих на капусті ворожили. Дівчата з закритими очима йшли в город, де росла капуста, і зривали по качану. Потім його уважно розглядали і по тому, великий качан або маленький, пряма у нього качан або крива, визначали, красивий чи буде чоловік. За кількістю прилип до коріння землі судили, наскільки він буде багатий, а за смаком качана - добрим він буде або злим. Діти в капусті. Можливо, що з рекомендацій єгипетських лікарів епохи Рамзеса I (1295 - 1294 рр. До н. Е.), «Щоб діти росли здоровими, їх слід годувати капустою», пішла казка про те, що дітей знаходять у капусті . У Франції широко були поширені казки про дітей, знайдених в капусті. легенди про капусту На Русі вважалося, що дітей в капусту приносив заєць, шанований нашими пращурами за свою високу плодючість. А в капусту тому, що її листя нагадує пелюшки.
 
Види капусти
 Білокачанна капуста—дворічна рослина, в перший рік вегетації утворює згорнуту щільну розетку листя — качан.
капуста білокачанна
 
Червонокачанна капуста—дворічна рослина, в перший рік вегетації утворює качан з характерним бордово-фіолетовим забарвленням листям.
 червонокачанна
Брюссельська капуста—дворічна рослина, утворює на довгому стеблі дрібні качанчики. Досить різка на смак, так як відрізняється великим вмістом гірчичних масел.
 брюсельська
 Кольорова капуста—однорічна рослина з потовщеним головним стеблом з горизонтальними або вгору спрямованими листками. У їжу йдуть щільні головки зі стеблинками.
броколлі
Броколі (Спаржева капуста)—однорічна рослина з розлогим кущем. Відрізняється ніжним пікантним смаком. Головка складається з пучків квіткових бутонів на ніжних стеблах.
   броколлі1
Капуста романеско — найніжніший підвид цвітної капусти з унікальною будовою головки—геометричні по спіралі, загорнуті вгору на конус суцвіття просто вражають. Маринують, злегка відварюють — найвишуканіша прикраса зимових складових салатів.
романеско
Капуста кольрабі- дворічна рослина, утворює стеблеплід, схожий на ріпу. Кольрабі цінується за скоростиглість — в Середній смузі дає 2 врожаю в сезон. Світлолюбна. Стеблоплоди можуть мати світло-зелене, зелене, блідо-фіолетове і фіолетове забарвлення. М’якоть біла, дуже соковита, . 
 кольрабі
Пекінська капуста-однорічна скоростигла рослина. Залежно від сорту утворює розетку листя або качани. Листові сорти вирощують для отримання
салатної зелені навесні і влітку, а качанні—восени. Хороша в свіжому вигляді, для випічки, засолювання, а для любителів корейської та китайської кухні треба припустити оцтом.
капуста пекинская
Китайська капуста-скоростигла однорічна рослина. Так само, як і пекінка, може бути розеткою або витягнутим качаном. Посадка в серпні дає чудову зелень всю осінь, а перед заморозками кущ можна забрати на лоджію, і до грудня листочки дозріватимуть томатами будуть радувати своєю свіжістю. Гасять, смажать, маринують і, звичайно ж, сушать.
 kitajskaya kapusta poleznye svojstva vred kalorijnost recepty blyud
Последнее изменениеПонедельник, 16 марта 2020 11:22
  • Оцените материал
    (0 голосов)
  • Опубликовано в КАПУСТА
  • Прочитано 10144 раз
Другие материалы в этой категории: ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНІ КАРТКИ »

Оставить комментарий

Наверх