VT Farm - шаблон joomla Форекс

ЦІКАВІ ФАКТИ

Перець
 
 
перець
Овочевий або солодкий, паприка (Capsicum annuum)—напівчагарникова рослина роду стручковий перець(Capsicum), родини пасльонових(Solanaceae), овочева культура. У дикому вигляді трапляється в тропічних районах Америки. Перець як городина став відомий після відкриття Америки, звідти його привезли до Іспанії, Італії і Болгарії. Із полів останньої в ХІХст перець потрапив до України. Перець овочевий вирощують як однорічну рослину. Однак за своєю природою це рослина багаторічна, що легко спостерігати на кімнатних культурах.
Класифікація:
Розрізняють три групи перців (залежно від вмісту в їхній плаценті алкалоїду і капсаіцину)
Солодкі—з великими плодами, що мають товсті м'ясисті стінки (до 6 мм);
Напівгострі—з великими довгими плодами і хвилястою поверхнею;
Гострі, пряні чи гіркі—багатоплідні з тонкостінними плодами.
Перець широко використовують в кулінарії, його споживають у сирому, вареному чи печеному вигляді. З нього готують різноманітні закуски, його начиняють фаршем, консервують.Наприклад, чи знаєте ви, що насправді перець - це фрукт? Зелені перці недостиглі. Якщо залишити рослину достигати довше, зелений стручковий перець перетвориться на червоний або жовтий. Один червоний стручковий перець містить майже дві чайні ложки натурального цукру, і саме тому він на смак настільки солодкий і смачний.
Паприка та кайенський перець (як відомі спеції) різні сорти перцю, які більше підходять для сушіння. Посипте кайенський перець в шкарпетки, щоб зберегти ваші пальці теплими взимку,а якщо ви починаєте відчувати себе сонними, додайте до вашої страви трохи сушеного перцю чилі.
Солодкий перець називається болгарським тому, що саме болгари завезли цей перець в Молдову, Україну, Росію в кінці 17 століття (хоча батьківщиною солодкого перцю є Америка).
У деяких тропічних районах Америки зустрічається перець в дикому вигляді, саме тому батьківщина солодкого перцю Америка. Всього існує чотири види солодкого перцю: перуанський, опушений, мексиканський і колумбійський.
У Південній Кореї періодично проходить фестиваль стручкового перцю. Там проходять різні конкурси, наприклад, на кращу страву із червоного перцю. Також визначаються «Міс Перець» та «Містер Перець»
 Латинська назва перцю–Piper. У природі є близько півтора тисяч рослин, що належать до цього роду–це і трави, і ліани, і чагарники. Найбільше поширення перець отримав в американських тропіках і в деяких районах Східної Азії.
• Перші знайдені вченими запису про перці були зроблені в Індії більше 3000 років тому. Саме ця країна визнана батьківщиною перцю. 
• У часи підкорення Америки червоний перець допоміг індіанцям відбитися від європейців. Коли білі почали нападати на корінних жителів, індіанці дочекалися, щоб вітер подув на атакуючих, і насипали на тліюче вугілля червоний перець.
• Деякі впевнені, що назва перцю чилі пов’язано з однойменною країною, але це не так. Насправді chilli в перекладі з індіанської мови нуатль означає «червоний».
• Спочатку червоний перець ріс тільки в Індії і країнах Азії, але поступово вона поширилася практично по всьому світу. Своїм пекучим смаком гострий перець зобов’язаний входить до його складу алкалоиду капсаицину. У висушених плодах його майже 2%.
• У давні часи перець використовувався як валюта. Він служив не тільки в якості оплати за товар, але їм ще й сплачували штрафи. 
Багатих торговців раніше називали «мішками перцю». Це було почесне звання. Про цінності перцю свідчить той факт, що за його підробку належало суворе покарання.
• В давнину перцем, як і іншими спеціями, Європи забезпечувала Індія. Зараз же більшість прянощів торгує В’єтнам.
Для Мексики перець навіть став новою валютою. Країна ввела криптовалюту, забезпеченням якої стали плантації перцю Хабанеро чилі. Актив має назву Agrocoin та продається за ціною 27 доларів.
Кожного року у багатьох країнах світу проводяться міжнародні фестивалі пекучого перцю. Наприклад, Фестиваль пеперончино (гострого перцю) в Італії. У ці дні місто Діаманті перетворюється на величезний ярмарок. Саме тут у великій кількості представлені численні сорти перцю та продукти з його використанням. Протягом п’яти днів в місті проходять різні заходи-виставки, конференції, кінофестиваль. Щороку проводиться конкурс фотографії та тематичні виставки відомих фотографів. Також організовується виставка на якій всі бажаючі можуть ознайомитись з численними видами гострого перцю та їх назвами. У 2018 було представлено біля 500 сортів перцю-чилі. Обов’язково проходить головна подія фестивалю–чемпіонат з поїдання пекучого перцю. А ось найбільш оригінальним та навіть екстремальним фестивалем можна назвати той, що відбувається у Китаї. Учасники фестивалю «FireandIce» (вогонь та лід), поїдають гострий перець занурюючись у воду, а іноді у бочки з льодом та намагаються з’їсти якомога більше перчин швидше за інших конкурсантів.
 
перець2
Последнее изменениеПонедельник, 16 марта 2020 11:24
  • Оцените материал
    (0 голосов)
  • Опубликовано в ПЕРЕЦЬ
  • Прочитано 16226 раз
Другие материалы в этой категории: ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНІ КАРТКИ »

Оставить комментарий

Наверх