VT Farm - шаблон joomla Форекс

ЦІКАВІ ФАКТИ

Картопля
     картошка
 Картопля(лат. Solanum tuberosum)—вид рослин родини пасльонових поширена сільськогосподарська культура, яку в народі називають «другим хлібом»; одна з найважливіших продовольчих, технічних і кормових культур. У просторіччі часто картоплею називають не вид, а лише бульбоплід картоплі.
Цікаві факти про картоплю
 Рослина походить з Південої Америки; там і нині вона росте у дикому стані. За оцінками, вік старих відомих слідів дикої картоплі
—до 13000 років. (Стародавні індіанці почали культивувати картоплю близько 14 тисяч років тому) Картопля вперше була одомашненена в регіоні сучасного південного Перу і крайнього північно-західного регіону Болівії між 8000 і 5000 до нашої ери. В другій половині 16ст. її завезли до Італії. Понад чотириста років тому тринадцятирічний хлопчик Педро деЛеон пробрався потайки на корабель іспанських конкістадорів, перших завойовників Південої Америки, і разом з ними опинився у Перу. У 1553 році в іспанському місті Севільї вийшла книга Педро де Сьєса де Леона—«Хроніка Перу». І в ній ми знаходимо перше згадування про картоплю. У книзі автор також повідомляє, що зустрічав картоплю в Кіто (Еквадор), Попаян та Пасто (Колумбія). Він же навів її перший опис, правильний спосіб приготування та зберігання. Першими скуштували картоплю іспанські моряки, а потім картопля потрапила до Італії, де перуанську «паппу» назвали «тартуффолі»; згодом вона з'явилася і в інших країнах. У (Іспанію) картоплю вперше, мабуть, було завезено Сьєса де Леоном у 1551 році, після його повернення з Перу. Спочатку картопля не набула широкого розповсюдження як харчовий продукт і, навіть використовувалась з декоративною метою у садахаристократії. Вважалося, що вона не є здоровою для християн. Це не сприяло масовому вирощуванню картоплі. В цей період картопля також почала використовуватись у медицині. Зрештою, завдяки нестачі продуктів у часи воєн, картоплю стали ширше використовувати німецькіселяни, і вона поширилась далі по всій Європі. У Франції ще наприкінці XVIII століття своєрідно використовували картоплю: квітками картоплі прикрашали волосся, робили з них букети. На картопляні квіти встановилася така мода, що довелося робити штучні, оскільки живих не стало вистачати. У Німеччині обробляли картоплю на клумбах перед палацами. Тільки на початку XIX століття завдяки гарячій пропаганді аптекаря АнтуанаПарментьє стали обробляти у Франції картоплю для їжі. Один кілограм найдорожчої картоплі в світі—«La Bonnotte» оцінюють приблизно в 500 євро. Її прийнято вважати божественною, так як легенда свідчить, що вона була виведена самим богом. Бульби такої картоплі дуже смачні і ніжні, тому їх збирають вручну. До речі, росте вона тільки на одному острові—Нуармутье. Щорічний збір врожаю цієї картоплі становить близько ста тонн. У Білорусі в 2000-х роках був відкритий пам’ятник на честь картоплі. У світі існує кілька музеїв картоплі. Один з них знаходиться в Бельгії. Серед його експонатів-тисячі предметів, які розповідають про історію картоплі - від поштових марок з його зображенням до знаменитих картин на ту ж тему («Їдці картоплі» Ван Гога). На деяких тропічних островах картопля використовували як еквівалент грошей. У сучасній Ісландії популярна горілка, вироблена з картоплі.
картошка2
Последнее изменениеПонедельник, 16 марта 2020 11:28
  • Оцените материал
    (0 голосов)
  • Опубликовано в КАРТОПЛЯ
  • Прочитано 79979 раз
Другие материалы в этой категории: ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНІ КАРТКИ »

Оставить комментарий

Наверх