VT Farm - шаблон joomla Форекс

ЦІКАВІ ФАКТИ

Цибуля
 Цибу́ля (Allium) — рід багаторічних рослин родини Цибулевих , що налічує понад 1250 видів. В Україні близько 40 видів. Раніше за классифікацією Кронквіста відносився до Лілейних. Назва роду походить від лат. allium — часник.

 цибуля

Історичні факти
Існує 1250 видів цибулі. У зеленому листі цибулі містяться білки, цукор і аскорбінова кислота. Достатньо протягом трьох хвилин пожувати цибулю або часник, щоб убити в роті всі бактерії Також, в листі і цибулинах міститься ефірне масло, яке надає цибулі специфічний запах і гострий смак. Цибуля має сечогінну і заспокійливу дію, також стимулює виділення травних соків. Цибуля має бактерицидні і антигельмінтні властивісті. Люди вирощують цибулю вже понад 5 тисяч років. З гектара землі отримують близько 350 центнерів цибулі. Кращий врожай цибулі досягається при температурі 18-20 ° С (при температурі нижче 13 ° C сповільнюється розвиток цибулин і знижується стійкість до захворювань, а при спекотній сухій погоді, смак погіршується). У науці, цибуля використовується як модельний організм для генотоксикологічних досліджень. У медицині, цибуля відома ще з часів Гіппократа (в ті часи цибулю прописували хворим на подагру, ревматизм і від ожиріння). Також корисні властивості цибулі були відомі знаменитому перському лікарю Авиценні.
Цибуля – найпоширеніший харчовий продукт у світі. За даними ООН, її вирощують не менш ніж у 175 країнах світу. Це більш ніж удвічі перевищує кількість країн, які вирощують пшеницю, яка є світовим рекордсменом за обсягом врожаїв. На відміну від пшениці, цибуля є невід'ємною складовою всіх відомих кухонь світу – ймовірно, це єдиний дійсно глобальний харчовий продукт."Генетичний аналіз вказує на те, що цибуля походить з Центральної Азії. Отже, вона була вже дуже поширена в той час, коли її почали споживати месопотамці. Є також дуже давні – з бронзового століття – свідоцтва про вживання цибулі в Європі", - каже Лора Келлі, фахівець з історії харчування й автор книги "Гурмани з Шовкового шляху"."Цибуля дуже красиво цвіте, тому, можливо, люди спочатку помітили: "Ой, яка краса!", а потім уже дізналися про її поживність. Її дуже-дуже легко вирощувати. Росте вона прекрасно, а шкідників майже не приваблює".Безсумнівно, на Шовковому шляху цибулею торгували вже за дві тисячі років до нашої ери –приблизно тоді ж, коли месопотамці складали свою книгу рецептів, таку багату на цей інгредієнт, розповідає Келлі. 
 цибуля2
Українська міфологія
Цибуля, як і часник, вживалася як охоронний засіб від пошесті, мору. Цибулю рекомендували вішати в хаті під стелею, вважаючи, що вона очищує повітря. Щоб зашкодити злим діям чаклуна по дорозі до вінця, мати молодої або близький родич зав’язували у ганчірку головку цибулини або часнику і клали у кишеню молодої. За повір’ям, якщо цибулина у кишені почорніла, значить цибуля врятувала молодого і молоду від напущеної причини. Для захисту від хворобі злих духів на Різдво в сіно, яким застеляли стіл, клали дванадцять цибулин і три головки часнику (Галичина). На Великдень для захисту від русалок рвали цибулю, полин, часник і примовляли: «Як би тебе не полин, я б тебе задавила. Як би тебе не часник, я б в тебе за часок. Як би тебе не цибуля, я б тебе не забула». І вона не буде к тебе ходить, а кали буде, так не зробить нічого (Чорнігівщина).
Вірили, що цибуля сприяє вдалій рибалці: на Великдень, коли йшли до храму, потрібно було підперезатися вінком із цибулі і після слів священика «Христос воскрес» сказати: «а в мене до риби цибуля є» (Б.Грінченко). Так само підперезавшись цибулею йшли на рибалку, щоб улов був великим (Київщина).Згідно легенди цибуля (як і інші нечисті рослини) виріс із тіла Іуди; із очей великого грішника або царя Ірода (Харківщина). У поширених легендах син намагається витягнути матір (батьків) із киплячої смоли пекла за допомогою пера цибулини; скупу жінку витягнув із смоли, подавши їй перо цибулини, старець, якому вона при житті дала маленьку цибулину. В одній із легенд людина виграла спір з дияволом: за сумісну працю він отримав те, що знаходиться в землі (луковиці), а дияволу дісталася зелень, яка восени зникає. Повір’я:У переддень Різдва не можна вимовляти слово цибуля, за порушення заборони протягом всього року будуть виникати чиряки величиною з цибулю.                                   
цибуля3
Последнее изменениеПонедельник, 16 марта 2020 11:31
  • Оцените материал
    (0 голосов)
  • Опубликовано в ЦИБУЛЯ
  • Прочитано 39612 раз
Другие материалы в этой категории: ІНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНІ КАРТКИ »

Оставить комментарий

Наверх